Na Ndiqni:

Rrefime

blank image

Rrugëtimi edukativ i Safës – një histori suksesi dhe këmbëngulje!

Edukimi dhe arsimimi i vajzave është një proces shumë i...

blank image

Historia e prindit që gjen paqe në Shqipëri

Kur punon me komunitete që janë përballur me emergjenca, asnjëra...

blank image

Rezilienca përballë vështirësive – Historia e Eamran

Kur ne duam të marrim informacion rreth fëmijëve, në të...

blank image

Ura e dijes – Përtej barrierave kulturore dhe gjuhësore

Nga rrugët plot më zhurmë e kaos të Kabulit në...

blank image

Historia e nënës afgane: Rigjetja e shpresës për edukim

W.J, me profesion doktoreshë ka kaluar shumë vitë në misione...

blank image

Historia e E., djalit që ëndërron të ndërtojë një kopsht në Afganistan

Fëmijët, përpos gjithë situatave që përballojnë, gjejnë forcën për të...

blank image

Për mundësitë e reja…

Kur kam ardhur për herë të parë në Shqipëri, me...

blank image

Arti i prindërimit

Mjedisi ku ne rritemi, jetojmë, zhvillohemi dhe ndërveprojmë ka një...

blank image

Në botën e artit të Hasanat!

Fëmijët, në mënyrë të vazhdueshme përballen me rëndësinë e përmbushjes...

blank image

Jo vetëm një histori suksesi…

Puna me fëmijët padyshim që është një nga punët më...

blank image

Bëje hapin e sigurtë, vaksinohu!

Informacioni është fuqi!  Dhe padyshim, informacioni i saktë, në kohën...

blank image

Koha për t’u vaksinuar është TANI!

“Është e gjitha një trillim. Covid-19 nuk ekziston!“ Po përpiqen...

blank image

Historia e Eglantinës, që Covid-19 e bëri të ketë shpresë për punë

Nga Iva Tiço/ Të mund të krijosh një mundësi në...

blank image

Historia e Dianës, që megjithë kushtet e vështira shpreson tek shkolla!

Historia e Dianës, që megjithë kushtet e vështira shpreson tek...

blank image

Historia me fund të lumtur e Borës, që i shpëtoi trafikimit e u rikthye mes familjarëve

Nga Iva Tiço/ Historitë e trafikimit të qenieve njerëzore në Shqipëri....

blank image

Në Vaun e Dejës, ku parandalimi i trafikimit është prioritet

Nga Iva Tiço/ Nëse e pyet për historitë me fund të...

blank image

“Kush do i mbajë fëmijët e mi”, një mënyrë për të ndihmuar Irenën

Nga Iva Tiço/ I ftohti i këtyre ditëve nuk i ndalon...

blank image

Në zyrën e një administratoreje, ku tashmë trokitet dhe për Covid-19!

Nga Iva Tiço/ Zyrat e administratorëve të ndihmës sociale janë pak...

blank image

Ina nga Lezha, që ia del mbanë duke gatuar ëmbëlsira me vishnje (dhe receta)

Pellentesque tempus aliquam erat, sit amet on the pharetra tortor...

blank image

Reportazh/ Në Durrësin e mundësive më të mëdha dhe problemeve njerëzore

Nga Iva Tiço/ Disa minuta përpara se të shkojë ora 10,...

blank image

Historia e Verës, nëna e vetme me vajzën e sëmurë e me shpresën tek fëmijët

Nga Iva Tiço/ Një banesë përdhese pa energji elektrike, fëmijë të...